Ознака: „Рок-фест“

Групата „Метаноја“ победи на „Рок-фест“

За најдобар гитарист на фестивалот беше прогласен Виктор Захариев од групата „Фикшн“, на кого му беше врачена наградата електрична гитара „јамаха“ Викендов во Младинскиот културен...

Изложба на фотографии и музички филм на „Рок-фест“

Музичкиот дел на годинашново издание на „Рок-фест“ има три вечери. В петок е натпреварувачката вечер, додека, пак, втората и третата вечер в сабота и...

Српски и грчки бендови гости на „Рок-фест“

Во натпреварувачкиот дел ќе свират пет состави и тоа скопските „Фикшн“, „Антиарт“, „Метаноја“, „Конспираси“ како и битолскиот рок-состав „Саунд вејв“. Како гости на финалето,...