Ознака: ресторан

Ресторан во Бангкок продава супа што врие веќе 50 години

Можеби на прв поглед не звучи баш најпривлечно, но еден од уникатните деликатеси во Бангкок е супата што непрекинато се вари речиси педесет години....

Ресторан на Македонец меѓу стоте наjдобри во САД

„Краст“ е американско-италијански ресторан, сместен во арт-деко зграда од 2.600 квадратни метри и поранешен дом од 1950-тите, покрај живописната река во Мајами, Флорида. Погледот...

Во Џакарта отворен ресторан што виси во воздух

Луѓето што сакаат да искусат ручек или вечера на летачка платформа сега можат да го сторат тоа во Џакарта. Неодамна во овој индонезиски град...

Роналдо, Надал и Гасол отвораат ресторан во Мадрид

Тројцата најпопуларни спортисти во Шпанија, фyдбалерот Кристијано Роналдо, тенисерот Рафаел Надал и кошаркарот Пау Гасол отвораат ресторан во срцето на Мадрид, објави „Мундо депортиво“....

„Лена“ во Марбеља е најубавиот ресторан на светот

Организацијата „Ресторан енд бар дизајн авардс“ секоја година ја доделува престижната награда за најубаво дизајниран угостителски објект во светот, а годинава признанието отиде за...

Во ресторан во Чешка само со сертификат

Рестораните и клубовите во Чешка ќе треба да ги проверуваат сертификатите против Ковид-19 на гостите, кои покажуваат дали лицето е вакцинирано или тестирано на...

Виена ќе го добие првиот целосно автоматизиран ресторан

Во Виена се отвора првиот целосно автоматизиран ресторан, кој во својата понуда ќе содржи органски производи од локални производители и ќе биде отворен 24...

Делчевски ресторан организирал матурска прослава со жива музика

Против угостителски објект и 30-годишник од Делчево полицијата поднесе кривични пријави поради сомнение за сторено кривично дело непостапување според здравствените прописи. Како што информираат од...

Скопски ресторан казнет поради масовни прослави во време на строги мерки

Скопското основното јавно обвинителство поведе постапка за сторено кривично дело непостапување според здравствените прописи, против едно физичко и едно правно лице. Како што информираат од...

Француски министри под истрага затоа што јаделе во тајни ресторани

Во Франција е покрената истрага во врска со обвинувањата дека министри и други службеници се хранеле во тајни ресторани, што е спротивно на ограничувачките...