Ознака: респект

Ефикасноста на турските безбедносни сили за респект

Да беше спречено извршувањето на терористичкиот акт ефикасноста на контраразузнавачката служба на Турција сега ќе добиеше уште поголем респект, и од своите сојузници и...

Фотовест – Длабок наклон и респект за нашите јунаци

Со гест на висока почит и респект, директорот на Агенцијата за млади и спорт, Наумче Мојсоски, го пречека и го поздрави Горан Пандев, капитенот...

Косово има потенцијал и квалитет што треба да се респектираат

Противникот на Македонија во плејофот за пласман на ЕП 2020, Косово, импресионира во Лигата на нациите, без пораз, со вкупна гол-разлика 15-2, а во тимот...