Ознака: религиозни слободи

Помпео го повика Ватикан да го осуди кршењето на верските слободи...

Американскиот државен секретар Мајк Помпео го повика Ватикан да им се придружи на САД во осудата за наводното кршење на верските слободи во Кина. Тој...