Ознака: рекорд

Дончиќ стана првиот играч во историјата на НБА со постигнати 60...

Кошаркарот на Далас маверикс, Словенецот Лука Дончиќ, постави рекорд во НБА. Словенецот ноќеска на натпреварот против Њујорк стана првиот играч во историјата на лигата...

„Мило ми е што го собори мојот рекорд, пријателе“, од болница...

Легендарниот бразилски фудбалер Пеле одговори на зборовите за поддршка од напаѓачот на француската репрезентација Килијан Мбапе. „Благодарам Мбапе. Мило ми е што го собори мојот...

Меси е на два гола до аргентинскиот мундијалски рекорд на Батистута

Лионел Меси вторпат во кариерата постигнува барем еден гол во шест последователни настапи за фудбалската репрезентација на Аргентина, откако еднаш ја затресе мрежата во...

Сантос: Роналдо е феномен, легенда

Капитенот на Португалија стана првиот фудбалер што постигнувал голови на пет СП, со што ги тресеше мрежите на 10 последователни големи турнири, вклучувајќи ги...

Модриќ стана најстариот играч во историјата на Лигата на шампионите кој...

Играчот од средниот ред на Реал Мадрид, Лука Модриќ постави нов рекорд во фудбалската Лига на шампионите. Во натпреварот од 6. коло од групната фаза...

Зголемено полициско присуство на „Рекорд“ поради нарушен ред и мир од...

Поради пријава за нарушен ред и мир од навивачка група има зголемено полициско присуство на прометната сообраќајница во центарот на Скопје позната по локалот...

Леброн Џејмс продолжува да го зголемува рекордот на заработка

НАЈПЛАТЕНИ КОШАРКАРИ ВО НБА СПОРЕД „ФОРБС“ Откако освои четири титули во кошаркарската НБА-лига и четири награди МВП (најкорисен играч), да не зборуваме за заработка од...

Холанд речиси на секој меч поставува рекорди

ФУДБАЛ Тоа е неверојатно оружје за нас, голема закана. Јас сум многу задоволен, рече тренерот на Манчестер сити, Пеп Гвардиола, за „Би-би-си“ Ерлинг Холанд го собори...

Холанд не запира, собори рекорд и на Ван Нистелрој

ФУДБАЛ - ЛИГА НА ШАМПИОНИТЕ Центарфорот на Манчестер сити, кој играше само во првите 45 минути, постигна два гола, вкупно 28 на само 22 натпревари...

САД со нов рекорд

КОШАРКА – СП ЗА ЖЕНИ ВО АВСТРАЛИЈА Тие во четвртото коло ја совладаа Јужна Кореја, со 145-69, што претставува и највисока победа во историјата на...