Ознака: Реал

Реал фаворит на свој терен, Руни типува на Манчестер сити

Никогаш не можете да исклучите тим со искуство и историја на Реал Мадрид, но јас не би се обложил на нив. Мислам дека ова...

Реал загуби во Мадрид од резервниот тим на Шахтар!

Поради големиот број позитивни играчи на ковид-19 и поради повреди (дури 19, од кои 10 првотимци), Шахтар на мечот со Реал (3-2) настапи со...

Зидан: За Реал ова е како финале!

Во двата вечерашни реванш-осминафинални дуели во Лигата на шампионите играат Манчестер сити - Реал и Јувентус - Лион По долгата пауза поради пандемијата на ковид-19,...

Можен дуел на Роналдо и Јувентус против Реал во ЛШ

На вчерашната ждрепка беше одлучено во четврт-финалето на ЛШ, од 12 до 15 август, во Лисабон, да се сретнат Аталанта - ПСЖ, Лајпциг -...

Најголемите имиња што биле блиску до Реал: Левандовски, Гулит, Марадона…

На листата на шпанскиот дневен спортски весник „Марка“ со фудбалски sвезди што биле блиску до потпишување за Реал Мадрид низ годините се и Гулит,...

Бензема петти најдобар стрелец на Реал, пред Пушкаш

Реал ја совлада Валенсија со 3-0, а Карим Бензема кој даде два гола, стана петтиот најдобар стрелец во богатата клупска историја. Бензема (32) досега...

Реал се сели, за „Сантијаго Бернабеу“ побрзо да се реновира

Тимот како домаќин во продолжението од сезонава ќе игра на стадионот „Алфредо ди Стефано“ (6.000 седишта), кој го користи младинскиот тим на Реал Реал Мадрид...

Почина славниот претседател на Реал, Лоренцо Санс

Коронавирусот сѐ повеќе зема замав во Шпанија, има многу заразени и починати, a шпанските медиуми јавуваат дека жртва на овој вирус е и поранешниот...

Експретседателот на Реал, Санз заврши во болница со корона вирус

Поранешниот претседател на Реал Мадрид, Лоренцо Санз се наоѓа во болница со сериозни симптоми од корона вирусот, јавуваат „Марка“. Поранешениот 76-годишниот газда на клубот Малага...

Гвардиола го надмудри Зидан, Сити подобар од Реал

Ова беше прва победа на Сити над Реал (2-1), наедно и прва против врвен европски тим во нокаут-фазата од ЛШ, 28-та рекордна за Гвардиола Манчестер...