Ознака: Рамзан Кадиров

Кадиров го одликува својот 15-годишен син

Чеченскиот лидер Рамзан Кадиров го одликува својот 15-годишен син Адам со титулата Херој на Чеченската Република. - Со големо задоволство му честитам на мојот драг...

Вучиќ во чеченска носија, Кадиров му прати подароци

Рускиот народ за нас е братски и вековната историја го докажала тоа многупати, а руско-српските односи не може да бидат уништени под никаков притисок,...

Ќе ги оставиме ли дезертерите мирно да седат во ќелии, додека...

Чеченскиот лидер Рамзан Кадиров изјави дека затворот за резервистите кои избегнуваат мобилизација не е доволна казна, но предложи на војниците и офицерите кои се...

Кадиров ги прати малолетните синови во Украина

Рамзан Кадиров, лидерот на Чеченија, ги испрати своите малолетни синови да се борат во Украина. Тие позираа вооружени пред камерите во окупираниот Мариупол. Покрај неговите...

Кадиров најави испраќање на тројцата малолетни синови на украинскиот фронт

Лидерот на Чеченија, Рамзан Кадиров, најави дека тројца негови малолетни синови набргу ќе заминат на фронтот во Украина. - Тоа што се малолетни не треба...

Кадиров заговара употреба на нуклеарно оружје по губењето на Лиман

Чеченскиот лидер Рамзан Кадиров денеска изјави дека Москва треба да размисли во Украина да употреби нуклеарно оружје со мала моќност, по новиот голем пораз...

Рамзан Кадиров го покани државниот секретар Помпео во неговото родно село...

Лидерот на Чеченија, Рамзан Кадиров, одговори на изјавата на американскиот државен секретар Мајк Помпео во врска со воведувањето нови санкции против него, канејќи го...