Ознака: ракометен турнир

Вардар и Целје со втори победи

Вардарци беа подобри од Бутел со 32-20, додека Целје во неизвесен меч минимално го совлада Алкалоид со 29-28 РАКОМЕТЕН ТУРНИР „СТРУГА 2022“ Екипата на Алкалоид предводена...

Фондацијата „Марко Божиновски“ го најавува првиот меморијален ракометен турнир

Од 14 до 17 јуни на С.Ц „Марко Божиновски“ во Ново Лисиче осум екипи на момчиња родени 2004-та година и помлади, од три држави,...

Металург во иста група со Еурофарм Пелистер на традиционалниот турнир во...

Извлечени се групите за традиционалниот ракометен турнир во Струга. Поради пандемијата на коронавирусот, годинава на турнирот ќе играат само екипи од Македонија. Натпреварите на...

Школата на Кирил Лазаров од Струга и КМГ Спорт домаќини на...

Три скопски екипи и КЛ7 Струга ќе разигруваат за титулата шампион на Македонија Школата за ракомет на капитенот, КЛ7 Струга и агенцијата која ја води...