Ознака: работник

За човекот, работникот

Во одредени ситуации, зависно и од расположението, човек сака да направи ова или она; да пушти ваква или онаква музика; да прошета некаде или...

Загина 61-годишен работник во Неготино

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Кавадарци и екипа на ОВР Неготино извршија увид на лице место на патот Неготино-Дисан, каде денеска, при преземање...

Робот што чита мисли – знае што мисли работник во фабрика

Кинески истражувачи тврдат дека патентирале индустриски робот што може да ги чита човечките мисли со 96 проценти точност. Роботот составен од сензори за мозокот...

Арматури паднаа врз млад работник кај Стара железничка

Градежен работник е во животна опасност откако на градилиште позади трговскиот „Рамстор“ во Скопје, врз него паднале арматури кои се кревале со кран. Според неофицијални...

Работник загина во Скопје, врз него паднала бандера

Четириесетгодишен маж загина на работното место во фирма во Скопје. Според информациите на МВР, вчера околу 09 часот во полиција било пријавено дека во фирма...

Работник почина во фабрика

При изведување на работни задачи во фабрика во Кочани, вчера почина Г.К.(48) од тој град. - Лекар од Итната медицинска помош Кочани констатирал смрт без...

Во Охрид почина работник од Албанија

Четириесетгодишен работник од Албанија бил донесен во болница во Охрид со тешки повреди, со кои се здобил додека работел на објект. Тој во болницата...

Загина градежен работник во Гевгелија паѓајќи од скеле

Градежен работник од Богданци паднал од скеле и починал на лице место, додека работел на објект во изградба во Гевгелија. Несреќата ѐ, која се случила...

Еден работник загина, а друг тешко повреден при несреќа во Боговиње

Во попладневните часови на 15 февруари во тетовската полиција бил пријавен инцидент кој се случил при извршување работни задачи во фирма во тетовско Боговиње. Според...

Почина работник додека извршувал работни задачи во Музејот на град Скопје

Педесет и осумгодишен работник вчера починал при извршување работни задачи во Музејот на град Скопје, соопшти МВР. Ѕ. Ј. од Скопје бил вработен во приватна...