Ознака: работник

Работник паднал од објект и починал

Ш.Б.(52) од Скопје, вработен во фирма-изведувач, вчера додека работел на објект во изградба, паднал и починал. Како што соопшти МВР, несреќата се случила на улицата...

Во велешки „Брако“ тешко повреден работник

Вработен во „Брако“ вчераутро се здобил со тешки телесни повреди додека работел на машина за обработка на жица. Од СВР – Велес информираат вчера околу...

Работник почина во несреќен случај во фабрика во Куманово

Работник почина откако утрово бил погоден во градите од метално парче од алат со кој работел во Фабриката за заварени цевки и профили во...

Почина работник, откако врз него паднала плоча

С.Д. (64) од кумановското село Тромеѓа, починал утрово откако врз него паднала плоча, додека работел на приватна куќа на ул. „Никола Спасиќ“ во Куманово. Како...

Работник тешко повреден на градилиште во Гостивар, цигла му паднала врз...

Работник од Албанија е повреден во Гостивар вчера попладне, кога во станбена зграда во изградба, при покревање на цигли со електрична дигалка од приземје...

Работник тешко повреден во Охрид

Вчера во 11.00 часот во СВР Охрид, од болницата Св.Еразмо, било пријавено дека кај нив бил донесен С.Б. (47) од Охрид со тешки телесни...

Работник настрада при поправка на багер

Четириесет и шестгодишен маж од село Лакавица починал откако при поправка на работна машина-багер бил приклештен во пределот на градите помеѓу двата подвижни дела. Несреќата...

Повреден работник додека чистел снег на патот Маврово-Галичник

Триесетгодишен тетовец, вчера се повредил додека со булдожер расчистувал снег по регионалниот пат Маврово-Галичник. Според СВР Тетово во близина на месноста „Царева чешма“, Ш.И. со...