Ознака: починати пациенти

За 24 часа во Србија починале 31 човек, рекорден број пациенти...

Во последните 24 часа во Србија починале 31 човек, а регистрирани се нови 4.995 случаи на коронавирус. Од последниот пресек тестирани се 13.429 лица. Моментално...

Патолозите пронашле згрутчување на крв во речиси секој орган кај починат...

Аутопсијата на луѓето кои починале од коронавирус им помага на лекарите подобро да разберат како ковид-19 влијае на телото и организмот. Едно од најголемите...

За еден ден во Македонија регистрирани пет смртни случаи од коронавирус

Министерството за здравство информира дека на Клиниката за инфективни болести изминатите 24 часа починале четворица пациенти заболени од коронавирус, а еден заразен починал во...

Пет починати од листерија во Англија

Британското министерство за здравство нареди вонредна контрола на храната која се сервира во болниците во земјата откако на крајот на мај и почетокот на...