Ознака: половина милион евра

Првата филипинска олимписка шампионка ќе добие куќа и половина милион евра

Хидилин Дијаз ќе биде запишана во историјата на Филипините, откако го донесе првото олимписко злато во историјата на нацијата со над 100 милиони жители,...

ВМРО-ДПМНЕ: Доделувањето половина милион евра само на Арачиново е скандалозно

ВМРО-ДПМНЕ прашува според кој критериум Владата доделила помош од половина милион евра само на општина Арачиново за справување со Ковид-19 кризата? Според партијата, одлуката...

Одвоени половина милион евра за награди за скенирање сметки

Министерството за финансии одвои половина милион евра за награди за скенирање сметки во рамки на акцијата „МојДДВ“. Предвидени се 10 награди на дневно, 15...

Косовските безбедносни сили со половина милион евра помош од Германија

Германска влада им додели помош од 500.000 евра на косовските безбедносни сили за набавка на медицински материјали и опрема, преносува РТС. Спогодбата за донација ја потпишале во косовското Министерство за одбрана, вршителот...