Ознака: подобар

Нема подобар лекар друг од д-р Овошје и д-р Зеленчук!

Сте слушнале ли за физалис? Претпоставувам дека многумина од вас ниту слушнале, ниту виделе такво растение, кое иако има сладок вкус спаѓа во групата...

Нема подобар лекар друг од д-р Овошје и д-р Зеленчук!

Пиперката, како и доматот, како да е синоним за долгото топло лето. Пиперките, заедно со доматот, модриот патлиџан и компирот, ѝ припаѓаат на иста...

Нема подобар лекар друг од д-р Овошје и д-р Зеленчук!

Едноставно летото не може да се замисли без сочните лубеници начичкани со црни семчиња во внатрешноста. Иако е блага, а обично благите плодови ги...

Нема подобар лекар друг од д-р Овошје и д-р Зеленчук!

Дојде време. Црешите веќе узреаја. Веќе ги има во продавниците, на пазарите и во маркетите. Крајот на мај и почетокот на јуни ни носат...

Нема подобар лекар друг од д-р Овошје и д-р Зеленчук!

Здраво другарчиња! Како сте? Јас? Јас сум добар. Секое утро одам во бавчата и ѕирнувам за да проверам дали узреале првите јагоди. Веќе ги...

Гвардиола го надмудри Зидан, Сити подобар од Реал

Ова беше прва победа на Сити над Реал (2-1), наедно и прва против врвен европски тим во нокаут-фазата од ЛШ, 28-та рекордна за Гвардиола Манчестер...

Зарем тикетот стана најголема надеж за подобар живот

Неофицијалните статистики велат дека дневно во обложувачниците се уплатуваат по половина милион евра, од што произлегува дека секој жител на оваа земја дневно троши...