Ознака: повредена

Скопјанка удрила во четири паркирани возила

Триесет и петгодишна скопјанка со автомобилот синоќа удрила во четири паркирани возила на улицата Ѓурчин Кокале во Скопје. Во незгодата таа се здобила со тешки...

Повредена старица додека се симнувала од автобус

Осумдесетгодишна старица од Скопје се здобила со повреди откако паднала при симнување од автобус.  Во СВР-Скопје вчера во 15:30 часот било пријавено дека на улицата...

Жена тешко повредена од велосипедист

Жена пешак е потешко повредена откако вчера во неа удрил велосипед на улицата „Народна Револуција“ во Куманово. Како што информира МВР, вчера во 19:15 часот...

Жена погодена од заталкан куршум во Клинички центар

Педесет и шестгодишна жена вчера пријавила дека додека седела на клупа во Клиничкиот центар во Скопје во раката ја удрило заталкано зрно односно проектил,...