Ознака: повреда

Девојка доби тешки повреди кога излета со автомобилот од патот

Дваесет и четиригодишна девојка од Куманово доби тешки повреди во сообраќајна несреќа што се случи на патот Куманово – с. Пчиња на местото наречено Менкова...

Ловџија ранил колега за време на лов

Педесет и четиригодишен жител на кочанското село Долни Подлог е приведен, бидејќи за време на лов вчера испукал куршум од пушка „застава М-70“ калибар...

Повреден маж донесен на клиника, го нападнале во неговиот двор

Тешко повреден скопјанец донесен на скопските клиники. Според информациите, тој бил физички нападнат во неговиот двор. Според пријавеното, тој се здобил со повредите околу 11.00...

Седумдесетгодишен пешак тешко повреден по удар од автомобил во Струмица

Седумдесетгодишно лице од Струмица се здобило со тешки телесни повреди по удар од автомобил, соопшти полицијата. Имено вчера во 13,30 часот било пријавено дека во...

Тешко повреден пешак во Битола

Седумдесет и двегодишна жена е тешко повредена откако во неа удрил автомобил во Битола. Според информациите на МВР, несреќата се случила вчера на крстосница од...

Дваесет и седумгодишен скопјанец повреден од огнено оружје

Дваесет и седумгодишно лице од Скопје било погодено од огнено оружје од страна на непознат сторител, соопшти полицијата. Имено синоќа во 00.06 часот во СВР...

Ограбена и тешко повредена 78-годишна жена во Скопје

Седумдесет и осумгодишна жена од Скопје се здобила со тешки телесни повреди откако во центарот на главниот град била физички нападната и ограбена, соопшти полицијата. Имено...

Полицаец од Штип повредил малолетник

Одделот за внатрешна контрола при МВР поднесе кривична пријава против А.М., вработен во штипската полиција, поради сомнение дека сторил кривично дело малтретирање во вршење...

Повреда на Манасков, следи пауза

Во понеделникот, нашето одлично лево крило, Дејан Манасков, се здобил со сериозна повреда. Прегледите потврдија дека се скинати вкрстените лигаменти, што значи операција и пауза за нашиот ракометар, објави унгарскиот Веспрем на својата клупска интернет-страница, чии бои успешно ги брани македонскиот репрезентативец. Манасков се повредил на првенствениот меч кој неговиот Веспрем го играл во понеделникот против ККФТ Веспрем и на кој дуел...

Тешко повреден кавадарчанец во сообраќајка меѓу две возила на патот кон...

Вчера во 16.20 часот на регионалниот пат Р1-103, во правец од с.Марена кон Неготино, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „опел зафира“, со...