Ознака: повик

Повик за хотели што сакаат да ги отстапат своите простории за...

Владата објави јавен повик за сите хотели во државава кои имаат повеќе од 50 легла и кои доброволно сакаат да ги отстапат своите капацитети...

Спасовски повика ВМРО-ДПМНЕ да предложи нов министер за труд и социјална...

Техничкиот премиер Оливер Спасовски упати јавен апел до ВМРО-ДПМНЕ да даде предлог за избор на министер за труд и социјална политика во техничката влада. -...

Повик до граѓаните за „Тајните филмски архиви на градот“

„Вардар филм“ - Скопје започнува со реализација на вториот проект „Тајните филмски архиви на градот“ со поддршка на градот Скопје. Проектот се состои од...

Царовска: Кандидирајте се за пратеничка одлучно и самоиницијативно

Го почнавме изборот на најодговорни кандидатки и кандидати за пратенички и пратеници од независноста до сега. Заедно со нив ќе одиме кон нова победа...

Заев повика на одговорност од партиите за законот за Јавно обвинителство

Да седнеме како одговорни политичари и да преземеме одговорност за системско решение за Законот за Јавно обвинителство, бидејќи тоа е аргумент плус за европската...

Повик до ЕУ да интервенира во случајот со убиената новинарка од...

Група медиумски организации побараа од лидерите на ЕУ да извршат притисок врз премиерот на Малта веднаш да поднесе оставка бидејќи, наводно, ја попречувал истрагата...

Повик за стратегиска автономија на Европа

Над една година, протекционистичката војна на американскиот претседател Доналд Трамп против Кина, и неговата поширока употреба на царините на увозот за да ги оствари...

СОС-суперхерои – за хуман свет!

Со овој повик, „СОС - детско село“ ги повикува сите граѓани да го разбудат суперхеројот во себе и да се приклучат во најновата кампања...

Отворен повик за истражувачки стории за сите новинари

ПрајсвотерхаусКуперс (PwC) и Фондацијата за демократија на Вестминстер објавија повик за истражувачки стории кои ќе ги користат извештаите на Државниот завод за рецизија како...