Ознака: партиски лидери

Борисов: Праведно е пред да се формира влада, лидерите на сите...

Праведно е пред да се формира влада, лидерите на сите партии да дадат коментар за буџетот и да кажат за што ќе гласаат. Ова...

Четири катанци за Македонија од бугарските партиски лидери

Средба на бугарските владејачки коалициски политички партии по прашањето за Македонија Прексиноќа во Софија беше одржана четирипартитна средба на највисоко ниво, од страна на лидерите...

Се редат оставки на партиските лидери во Бугарија

Еден по еден партиските лидери во Бугарија поднесуваат оставки по парламентарните избори. На ред стигна оставката и од лидерката на Бугарската социјалистичка партија, Корнелија Нинова. Како...

Коалициските партнери се против оставката на Заев

Вицепремиерот Артан Груби на денешниот координативен состанок во Владата изјави дека партиските лидери се против оставката на премиерот Зоран Заев, како и против ново...