Ознака: оштетување

МВР ги бара оние што го оштетиле излогот на бугарскиот клуб...

Полицијата е фокусирана на пронаоѓање на сторителите, кои го извршиле оштетувањето на стаклото од излогот на седиштето на Здружението на граѓани „Цар Борис Трети“...

Бугарското МНР го осудува оштетувањето на културниот клуб „Цар Борис Трети“...

Министерството за надворешни работи на Бугарија остро го осудува оштетувањето на културниот клуб „Цар Борис Трети“ во Охрид извршено ноќта меѓу 20 и 21...

Охридскиот градоначалник со осуда за оштетувањето на споменикот во чест на...

Градоначалникот на Охрид, Константин Георгиески упати јавна осуда поради оштетувањето на споменикот поставен во спомен на бугарските туристи кои ги загубија своите животи во...

Рама ги повика граѓаните да не ги оштетуваат намерно објектите

Премиерот на Албанија, Еди Рама, денеска го достави првиот извештај за прелиминарниот земјотрес што погоди делови од земјата на 26 ноември. Вториот прелиминарен извештај,...

Рускиот носач на авиони „Адмирал Кузњецов“ оштетен за време на поправка

Единствениот руски носач на авиони „Адмирал Кузњецов“ е оштетен за време на поправката, откако потона докот каде се наоѓал, а кран падна врз палубата. Носачот...

Oстануваат без струја и вода поради оштетување подземни инсталации

Покрај загадениот воздух и голтањето прашина, стануваат неподносливи ненадејните прекини во водоснабдувањето или, пак, испораката на струја, само затоа што некој од градежните работници...