Ознака: Оштетени

Децата растени со секојдневни закани израснуваат во оштетени личности

Секоја агресија и насилство оставаат психолошки лузни кај најмладите Иако во нашето општество честопати „метафорично“ може да се слушне дека ќотекот е излезен од рајот,...

Што да направите ако ви оштетат возило во странство и кога...

По новите случаи на оштетени македонски возила во Грција Искршените стакла на оштетени автомобили со македонски регистарски таблички ги вознемирија македонските туристи во Калитеа и...

Нов протест на оштетените од Еуростандард банка

Оштетените од пропаѓањето на Еуростандард банка најавуваат дека ќе одржат втор протестен собир пред зградата, како што наведуваат, „на еден од главните виновници за...

Заев се сретна со оштетените од „Еуростандард банка“

Премиерот Зоран Заев, придружуван од вицепремиерот Фатмир Битиќи, се сретна со претставниците на Здружението на оштетени граѓани од „Еуростандард банка“. На средбата претставниците на оштетените...

Оштетени 12.000 идни пензионери

На 12 илјади вработени, осигуреници на Фондот за пензиско и инвалидско осигурување и идни пензионери, кои се во двостолбниот пензиски систем повеќе години не...