Ознака: обиколница

Се преврте цистерна на скопската обиколница

Цистерна се преврте на скопската обиколница кон Тетово, пренесуваат повеќе медиуми. Моментно се блокирани двете ленти од патот и сообраќајот е целосно во прекин, додека...

Дебарчанец загина на скопската обиколница

Едно лице починало во сообраќајна незгода која се случила рано утрово на скопската обиколница кај клучката „Смилковци“. Според информации од МВР утрово во 05.10 часот...

Град Скопје со апел да се користат алтернативните рути за излез...

Градот Скопје апелира до граѓаните да ги користат алтернативните рути при своето движење со возила кон излезот од Скопје во источен правец, по булеварот...

(Не)возможната мисија на Мирсад

Деценискиот проблем со депонијата кај обиколницата, со кој многу години не можеа да се справат властите, сега е надминат со ангажманот на само еден...

Скопјанец загина во сообраќајна несреќа на скопската обиколница

Четириесетгодишен скопјанец загина во сообраќајна несреќа што се случила ноќеска на скопската обиколница, кај Радишани. Според информациите на МВР, М.А.(40) од Скопје, кој управувал автомобил...

Нормализиран сообраќајот на обиколницата кај Радишани

Сообраќајот на скопската обиколница кај клучка Радишани, во правец од Волково кон Смилковци, кој беше во прекин, е нормализиран, соопшти АМСМ. Сообраќајот беше во прекин...

Започна реконструкцијата на обиколницата во Кавадарци

Стартуваше втората фаза од ревитализацијата на една од најзначајните сообраќајници во Кавадарци која ја има функцијата на обиколница на градот. Оперативата на фирмата изведувач...

За Рама, претседателот Мета е предводник на опозицијата

Албанскиот премиер Еди Рама остро реагираше на ставот на претседателот Илир Мета за анулирање на изградбата на големата обиколница во Тирана. Рама напиша на Твитер...

Фирма со фалсификат документи избрана за изградба на обиколницата во Тирана

Албанскиот министер за инфраструктура и енергетика, Дамјан Ѓикнури соопшти дека од американските власти добил потврда дека фирмата „ДХ Албанија“, една од компаниите која беше...

Обиколницата над Битола ќе се реконструира за осум месеци

Цели 8 месеци ќе трае реконструкцијата на обиколницата над Битола. Дотогаш министерот за транспорт и врски Горан Сугаревски упати апел до возачите да бидат...