Ознака: Неготинско

Фото: Претседателката Силјановска Давкова во посета на зоната на пожари во...

Претседателката Гордана Силјановска Давкова, денеска ги посети припадниците на Армијата вклучени во гаснењето на големиот шумски пожар на планината Серта, кај неготинското село Калањево. Претседателката...

Армиски хеликоптер го гаси пожарот на планината Серта, ќе му се...

Како засилување на силите што го гаснат пожарот од земја, во општина Неготино, еден армиски хеликоптер започна со дејство врз огнените јазици на планината...

Пожарот во Неготинско на тешко пристапен терен, се апелира за поголема...

Пожарот во Неготинско е на тешко пристапен терен, се апелира за поголема брзина и поголема ефикасност во гаснењето, вели во изјава за МИА, Васко...

Двата „Ер трактор“ авиони на ДЗС се вклучуваат во гаснењето на...

Двајцата пилоти на Дирекцијата за заштита и спасување ги поминале процедурите потребни пред секое полетување и авионите ер трактори се упатени кон гаснење на...

Апел до жители од неколку села да ги напуштат домовите поради...

Поради опасност од ширење на пожарот во неготинско, упатен е апел, жители од неколку села да ги напуштат живеалиштата. Вакво соопштение штотуку издаде Штабот...

Младо непрелетано штркче вратено во гнездо откако пред два дена падна...

Младо непрелетано штркче е вратено во гнездото, откако пред два дена падна во двор во неготинско Пепелиште. Ова денеска го потврди за МИА Аница...

Жител на Неготинско со нож се обидел да ја убие сопругата

Жител на неготинското село Пепелиште со нож се обидел да ја убие сопругата. Според информациите на Основното јавно обвинителство Кавадарци, 43-годишен маж утринава околу 5...

Осумнаесет мигранти пронајдени во Неготинско

Осумнаесет мигранти биле пронајдени синоќа во Неготинско, информира денеска Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес. - Околу 21:00 часот на автопатот Неготино-Градско, во близина на...