Ознака: Наќе Чулев

АР вели дека нема отказ за Наќе Чулев, туку е суспендиран,...

По 25 години во служба на татковината не сум дел од безбедносниот систем, објави Наќе Чулев, поранешен министер за внатрешни работи и поранешен директор...

Чулев бара одговорност од Спасовски за лажните пасоши

Ексминистерот за внатрешни работи, Наќе Чулев, му порача на актуелниот прв човек на МВР, Оливер Спасовски, да си поднесе оставка по случајот со издавањето...

Ексминистерот Наќе Чулев заразен со ковид-19

Поранешниот министер за внатрешни работни Наќе Чулев, кој беше претставник на ВМРО-ДПМНЕ во техничката влада на Оливер Спасовски, е позитивен на ковид-19. Тој на...

Отказ за советникот на Чулев поради насилно и недолично однесување

Министерството за внатрешни работи му даде отказ на Зоран Ѓорѓиевски, кој беше вработен како советник во Кабинетот на министерот во периодот на техничката влада,...

Спасовски најави дека ќе ја преиспита работата на Чулев во МВР

Техничкиот премиер во актуелната Влада, предложен повторно за министер за внатрешни работи, Оливер Спасовски, давајќи отчет за деветмесечно работење на техничката Влада, најави преиспитување...

Нухиу поништи 20 решенија донесени од Чулев за распоредување на работни...

На денешната седница Владата го прифати барањето на министерот за внатрешни работи Агим Нухиу, за поништување на решенијата за распоредување и наредбите за извршување...

Владата ја поништи паричната казна за советникот на Чулев

Владата на седница го поништи дисциплинското решение, со кое му беше намалена платата на Зоран Ѓорѓиевски, советник на ексминистерот за внатрешни работи, Наќе Чулев,...

Чулев: Поминавме низ турбулентен период со сериозни предизвици

Техничкиот министер за внатрешни работи, Наќе Чулев, му ја предаде функцијата на Агим Нухиу, кој ќе раководи со МВР до изборот на нова Влада....

Петровска: Чулев со скандалозно решение го амнестираше својот советник

Решението за Зоран Ѓорѓиевски, советник на техничкиот министер за внатрешни работи, Наќе Чулев, со кое му е изречена дисциплинска мерка пониска плата поради нападот...

Чулев прифати најстрога дисциплинска мерка за својот советник

Зоран Ѓорѓиевски, советникот во кабинетот на техничкиот министер за внатрешни работи, Наќе Чулев, по вчерашната кривична пријава и суспензија од работното место, денеска заработи...