Ознака: Најплатени

Мајкл Џордан и понатаму на врвот, со заработка од 3,3 милијарди...

Неговиот најблизок конкурент, голферот Тајгер Вудс заостанува 800 милиони долари НАЈПЛАТЕНИ СПОРТИСТИ НА СИТЕ ВРЕМИЊА Мајкл Џордан, кошаркарската легенда на Чикаго булс, е спортска икона како...

Елен Помпео меѓу најплатените актерки во светот

Актерката Елен Помпео по две децении во забавната индустрија и улогите во филмот „Фати ме ако можеш“ (Catch Me If You Can), серијата „Вовед...

Најплатените 100 спортисти заработиле четири милијарди долари

Меси е само вториот фудбалер на врвот на годишната листа на „Форбс“, на чија листа годинава за влез меѓу првите 100 била потребна заработка...

Најплатените музичари во 2018 година

Списанието „Билборд“ состави листа oд 50 најплатени музичари и музички групи во светот 1.„Ју ту“ Ирската групата „Ју ту“ до денес има продадено повеќе од 120...