Ознака: нафтата

Цените на нафтата паднаа за повеќе од 2 отсто

На светските пазари цените на нафтата паднаа за повеќе од 2 отсто минатата недела, бидејќи американската Фед и другите централни банки во светот би...

Цената на нафтата падна благодарение на Саудиска Арабија

Саудиската државна нафтена компанија „Арамко“ ја намали цената на својата нафта „араб лајт“ за Азија за два долара за барел, што е поголемо намалување...

Цената на нафтата во нагорен тренд трета недела по ред

НА СВЕТСКИТЕ НАФТЕНИ ВЕРЗИ Минатата недела беше забележан нов раст на цените на нафтата на светските берзи, што е веќе трета недела по ред како...

Цената на нафтата е највисока во последните четири месеци

ПО ДОГОВОРОТ НА ЧЛЕНКИТЕ НА ОПЕК ПЛУС Цените на нафтата во понеделникот го достигнаа највисокото ниво од средината на април. Скокот на цената на црното...

Ќе повлече ли падот на цената на нафтата и други поевтинувања

Пад на цените четири недели по ред не е забележан од март минатата година. Во минатото, секое покачување на цените на нафтените деривати се...

Коронавирусот продолжува да ја тресе цената на нафтата

Први на удар од поскапувањето на бензините се транспортерите, бидејќи услугата што ја обезбедуваат е директно зависна од цената на горивата, така што се...

Бизнис – инфо

ОН: Земјите во развој имаат потреба од 1.500 милијарди долари Економистите на Обединетите нации побараа 1.500 милијарди долари за земјите во развој и отпис на...

Бизнис – инфо

Цените на нафтата на светските берзи паднаа за над 13 отсто Цените на нафтата на светските берзи минатата недела се намалија за повеќе од 13...