Ознака: надгледување

Масовното надгледување вклучено во борбата со прикриениот непријател

Израел во име на јавното здравје и ограничување на ширењето на коронавирусот почна со ускратување на граѓанските слободи на неговите граѓани, тврди „Форин полиси“....

Водачите на ЕУ од хеликоптер ја надгледуваа грчката граница, ситуацијата се...

Грчкиот премиер Киријакос Мицотакис ги пречека европските официјални претставници во Грција за да им покаже на „жив пример“ како изгледа ситуацијата на турско-грчката граница. Мицотакис,...

Електричните автомобили претворени во средства за надзор на Кинезите?

Големите произведувачи на електрични автомобили, вклучувајќи ги „Тесла“, но и компаниите како „Фолксваген“, „БМВ“ и „Форд“, испраќаат десетици различни информации за возилата до кинеската...