Ознака: моника зајкова

ЛДП ќе делува независно, Зајкова ги отфрли шпекулациите дека партијата размислува...

Претседателката на Либерално-демократската партија (ЛДП) Моника Зајкова ги демантираше шпекулациите дека партијата размислува да премине кон мнозинството во Собранието. Во изјава за медиумите дадена...

Осми конгрес на ЛДП, Моника Зајкова кандидат за претседател

Под слоганот „Обединето, храбро, гласно!“, Либерално-демократската партија денеска ќе одржи осми конгрес за избор на партиски претседател што ќе го наследи досегашниот лидер Горан...

За студентскиот оброк се бара решение по словенечкиот модел, според Зајкова...

Не е точно дека некој сака да го укине студентскиот оброк, се бара трајно и системско решение за тој да функционира како што беше...

Зајкова: Разработивме две опции за решавање на проблемот со државната матура

По собраниската дебата со средношколците за полагањето на државната матура, наметнавме две предлог-решенија, кои во писмена форма ќе бидат испратени и до Министерството за...

Пратеничката Зајкова хоспитализирана поради ковид-19

Пратеничката Моника Зајкова од ЛДП е позитивна на коронавирус и е хоспитализирана на Инфективната клиника во Скопје. „Ви пишувам откако собрав малку сила, лежејќи на...