Ознака: министе за одбрана

Нетанјаху именува нов министер за одбрана на Израел

Израелскиот премиер, Бенјамин Нетанјаху, го именува Нафтали Бенет, лидерот на ултрадесничарската партија Ново Право, за министер за одбрана. Тој ќе го преземе местото министер за...