Ознака: министер за образование

Почина професорот Бајалџиев, поранешен министер за образование

Долгогодишниот професорот на Правниот факултет „Јустинијан Први“ од Скопје, Димитар Бајалџиев, почина вчера на 78 години, соопшти Правниот факултет. Бајалџиев почна со работа на Правниот...

Уште еден министер во Русија заболен од коронавирус

Претседателот на Русија, Владимир Путин, изјави дека рускиот министер за образование, Валериј Фалков, бил позитивен на коронавирус. Тој е шести висок функционер во Русија заболен...