Ознака: Министер за здравство

Сали: 60 отсто од болниците се веќе полни, рано е да...

Според министерот, се уште е рано да се зборува за укинување на ковид-сертификатите, зашто нивото на вакцинација на населението во земјава е многу помала...

Алтернатива потврди: Беким Сали за министер за здравство, Хисни Исмаили за...

Беким Сали за министер за здравство, Адмирим Алити да раководи со Информатичко општество и администрација, Џемаил Чупи да биде министер без ресор – одговорен...

Вечерва ќе се знае кој ќе го замени Венко Филипче

Вечерва централното претседателство на Алтернатива заседава по што ќе се знае кои ќе бидат тројцата министри од оваа партија. Кандидат за министер за здравство...

И со вакцината, вирусот нема да си замине

ВЕНКО ФИЛИПЧЕ, МИНИСТЕР ЗА ЗДРАВСТВО Министерот за здравство Венко Филипче изминатата година беше најекспонираната личност во јавноста. Анкетите сѐ уште покажуваат дека тој е политичарот...

Претседателот на Бразил го разреши министерот за здравство

Претседателот на Бразил, Жаир Болсонаро, го разреши министерот за здравство, Луис Енрике Мандета, и го назначи онкологот Нелсон Теиш, на негово место. Популарниот министер за...

Израелскиот министер за здравство има коронавирус

Многу израелски функционери се наоѓаат во самоизолација откако било потврдено дека министерот за здравство, Јаков Лицман, е позитивен на коронавирус. Министерот бил и во чести...

Филипче: Во преговори сме чистењето на дворот на Клиничкиот центар да...

Причина за проблемот со ѓубрето во дворот на Клиничкиот центар во Скопје е тоа што изминатите години од едно на друго место беа префрлани ингеренциите...