Ознака: МЗТ Скопје

МЗТ Скопје ја освои 10-та титула

КОШАРКА За најкорисен кошаркар на финалната серија е прогласен играчот на МЗТ Скопје, Војдан Стојановски Кошаркарите на МЗТ Скопје ја впишаа и десеттата шампионска титула во...

Веќе видено лани, МЗТ Скопје против Пелистер

Финалната серија по системот 2-2-1 ќе се игра до три победи, а првите два меча и евентуално петтиот ќе се играат во Скопје КОШАРКА –...

Двата трофеја за МЗТ Скопје

Кошаркарите на МЗТ Скопје станаа македонски рекордери со вкупно 11 пехари во ова натпреварување, а кошаркарките на МЗТ Скопје, пак, се сензационални освојувачки на...

Петровиќ: Игравме колку што можевме против една силна евролигашка екипа

КОШАРКА - ЈАДРАНСКА ЛИГА Македонскиот шампион МЗТ Скопје во првото коло од новата сезона на Јадранска лига загуби во Белград од бранителот на титулата, Црвена...

МЗТ Скопје на тежок испит во Белград

КОШАРКА – ПОЧНУВА АБА-ЛИГАТА Во првото коло, македонскиот шампион, кој по четири години се врати во ова натпреварување, му гостува на бранителот на титулата, белградска...

Трофеите за МЗТ Скопје и за Баскет Кaм

КОШАРКА - СУПЕРКУП НА МАКЕДОНИЈА МЗТ Скопје го победи ТФТ со 100-82, а Баскет Кам беше поуспешен од Бадел 1862 со 69-61 Актуелниот кошаркарски шампион на...

Деветта титула за МЗТ Скопје

КОШАРКА - ФИНАЛЕ НА ПЛЕЈОФОТ ВО ПРВАТА ЛИГА Кошаркарот на МЗТ Скопје, Немања Милошевиќ, го доби признанието за најкорисен играч (МВП) во финалната серија на...

МЗТ Скопје се пласира во полуфиналето

КОШАРКА – ЗАВРШЕН ТУРНИР ВО АБА 2 Македонскиот првак МЗТ Скопје, предводен од тренерот Александар Петровиќ, ја мина првата пречка на завршниот турнир во лигата...

Петровиќ: Не дојдов во МЗТ за да ги учам да играат...

Старо-новиот тренер на МЗТ Скопје Аеродром, Александар Петровиќ, се обврза на 18-месечна соработка со македонскиот кошаркарски првак. Тој на денешната прес-конференција зборуваше за целите...

МЗТ Скопје и Баскет КАМ во одбрана на трофеите

Годинашниот Куп ќе се игра пред публика во салата во СРЦ „Кале“ во Скопје, која ќе биде најмногу 50 отсто исполнета КОШАРКА - КУП „БЛАГОЈА...