Ознака: мечот

По подготовките во Маврово следува тест-мечот со Црна Гора

Условите за тренинг во Маврово се добри. Времето ни е лимитирано и затоа уште од почетокот се подготвуваме и на физички и на тактички...

Кјелини заминува во пензија по мечот со Аргентина

Кога си дете, сонуваш да играш за репрезентацијата, затоа што тоа е врвот. Помислата да можам да одиграм повеќе од 100 меча во текот...

Македонија со нова рекордна победа тргна кон мечот со Германија

Македонија го победи Лихтенштајн со 5-0, за втора највисока победа во квалификациите за ЕП или за СП, а највисока дома на официјалните натпревари. Највисоката...