Ознака: Меси

Салфетка на која е потпишан првиот договор на Меси со Барселона...

ФУДБАЛ Салфетката на која бил потпишан првиот договор на 13-годишниот Лионел Меси со Барселона треба да се најде на аукција во март, со почетна цена...

Магазинот „Тајм“ го прогласи Меси за спортист на годината

Капитенот на аргентинската фудбалска репрезентација Лионел Меси е прогласен за спортист на годината во изборот на магазинот „Тајм“ за 2023 година, откако по рекорден...

Мас: Ќе има пред и по Меси во фудбалот во САД

Меси на мечот дома со Атланта јунајтед (4-0) во Лига-купот го покажа влијанието што еден играч може да го има врз цел клуб Косопственикот на...

Лионел Меси спортист на годината

Спортистка на годината е спринтерката од Јамајка, Шели-Ен Фрејзер-Прајс, додека екипната награда ја освои машката фудбалска репрезентација на Аргентина ДОДЕЛЕНИ СПОРТСКИТЕ НАГРАДИ „ЛАУРЕУС“ Аргентинскиот фудбалер и...

Аргентинскиот фудбалски тренинг-центар именуван по Меси

Тренинг-центарот на аргентинската фудбалска репрезентација во Буенос Аирес го доби името по фудбалерот Лионел Меси, соопшти Фудбалскиот сојуз на Аргентина (АФА), пренесува „Дејли мејл“. Тренинг-центарот...

Меси поставува два услова за да остане во ПСЖ?

Наводно, Аргентинецот побарал годишна плата од 40 милиони евра и загарантирано место во почетниот состав, пренесуваат француските медиуми ФУДБАЛ Договорот на славниот аргентински фудбалер Лионел Меси...

Путејас, Меси и Вигман одново се најдобри

Алексија Путејас ја одбрани титулата, Лионел Меси седми пат ја освои наградата во избор на ФИФА, третпат признание доби Сарина Вигман, а првпат Мери...

Видео – Еуфорија за пречекот на фудбалерите во Буенос Аирес –...

На улиците на Буенос Аирес цело утро владее хаос и еуфорија за пречекот на фудбалерите кои го освоија Светското првенство во Катар. Авионот со светските...

Меси прогласен за спортист на годината во изборот на „Би-би-си“

Аргентинскиот фудбалски репрезентативец Лионел Меси е прогласен за спортист на годината за 2022 година, во изборот на „Би-би-си“. Аргентинскиот напаѓач ќе ја добие наградата Светска...

Диего сега сигурно се смее: Пеле со честитки за Меси, Мбапе и Мароко

Најдобриот бразилски фудбалер на сите времиња, 82-годишниот Пеле, му ја честиташе на аргентинскиот капитен Лионел Меси освоената титула светски првак, но во објавата на...