Ознака: медиумски реформи

ЗНМ бара деблокирање на медиумските реформи во Собранието

Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ) на денешната прес-конференција изрази загриженост затоа што, како што велат, опозициската ВМРО-ДПМНЕ преку фиктивна амандманска расправа во собраниската...