Ознака: Маџари

Неколку лица оштетиле патнички воз на влез во скопско Маџари

Синоќа во 22.10 часот во СВР Скопје било пријавено дека на влез на Железничка станица Маџари, патничкиот воз кој сообраќал на релација Табановце-Скопје бил...

Со велосипедски патеки се поврзуваат Маџари и Ченто со остатокот од...

Деновиве започна големиот проект за поврзување со велосипедски патеки на населбите Маџари и Ченто со останатиот дел од градот, информираат од Град Скопје, додавајќи...

Автомобил удри во жена во Маџари

Тешко повредена 41-годишна жена од Скопје, откако во неа удрил автомобил „Фолксваген пасат“ на улица Перо Наков. Б.Ѓ. се здобила со тешки телесни повреди и...

В недела „Јунски коњички турнир“ и првенство на Македонија

Коњичкиот клуб „Процес“ од Скопје, на мањежот на клубот во населбата Маџари во Скопје, в недела (10 часот) ќе ги одржи „Јунски коњички турнир“...

Еден ранет во оружена престрелка во Маџари

Едно лице е повредено во оружена престрелка што се случи денеска во скопската населба Маџари, објавува МИА. Според првичните информации, повредено лице не е во...

Возилото од несреќата во Маџари се нашло на пругата на црвено...

Железничката несреќа која се случи утрово во 5.50 часот, каде што воз удри во возило „Фолксфаген венто“ во сопственост на МВР, управувано од 34-годишниот...

Пожар во напуштен отпад во близина на црквата во Маџари

Напуштен отпад во близина на црквата во скопската населба Маџари во моментот гори, јавува МИА. Од Територијалната противпожарна бригада на Град Скопје информираат дека во...

Делумно изгоре куќа во пожар во Маџари

Во пожар што избувна попладнево делумно изгоре куќа на улицата „1“, кај стадионот „Борис Трајковски“ во Маџари. Територијалната противпожарна бригада на Град...

Грабеж во аптека во Маџари

Непознато лице со закана со пиштол вчера од вработена во аптека во Маџари одзело околу 18.900 денари по што го напуштило местото на настанот.  Како...