Фото/Илустрација: Игор Бансколиев

Синоќа во 22.10 часот во СВР Скопје било пријавено дека на влез на Железничка станица Маџари, патничкиот воз кој сообраќал на релација Табановце-Скопје бил оштетен од неколку лица.

Од МВР денеска информираа дека нема повредени лица и се работи на расчистување на случајот.