Ознака: Матијас де Лихт

Ван Бастен: Де Лихт не научи многу во Италија

Кога некој како Ван Бастен ќе каже нешто, треба да видете што мисли. Тој зборува и за комуникацијата. Работиме на тоа, но секако дека...

Де Лихт во Јувентус како најскап тинејџер-дефанзивец

Поскапи одбранбени фудбалери од Де Лихт се само Вирџил ван Дајк (Ливерпул) и Луис Фернандез (Баерн) Капитенот на Ајакс, Матијас де Лихт (19) го финализира трансферот...

Фудбалерите тинејџери се сѐ побарани и поскапи

Атлетико наводно е подготвен да плати 126 милиони евра за Португалецот Жоао Феликс од Бенфика, а Јувентус е пред финализирање на трансферот на Матијас...