Ознака: куглање

Титулите ги освоија Макпетрол А и Пелистер Пин

Поединечно најдобри резултати сезонава постигнаа Младен Донковски (Макпетрол А) и Данче Наумовска (ГТЦ Мусандра) КУГЛАЊЕ - ПРВЕНСТВО НА МАКЕДОНИЈА Кугларите на скопски Макпетрол А во машка...

Алексовска и Донковски ги одбранија титулите

КУГЛАЊЕ - ПОЕДИНЕЧНО ПРВЕНСТВО НА МАКЕДОНИЈА Кугларски прваци на Македонија во сениорска конкуренција за 2023 година се Стефанија Алексовска (КК Пелистер пин) од Битола и...

Макпетрол посакува влез во Лигата на шампионите

Во мошне силна конкуренција, наша единствена цел ќе биде освојување на најмалку осмото место, што ќе ни обезбеди пласман во Лигата на шампионите, велат...

Силен отпор на Македонија кон светскиот првак

Македонскиот првак Младен Донковски со 694 соборени кегли постави личен рекорд и втор најдобар македонски резултат на светските првенства КУГЛАЊЕ - СВЕТСКО ПРВЕНСТВО Македонската женска и...

Макпетрол ја освои рекордната 22. титула

КУГЛАЊЕ - ПРВЕНСТВО НА МАКЕДОНИЈА Второто место му припадна на Вардар, а третото на првата екипа на битолски Пелистер со 24 бода. Во женска конкуренција...

Конкурентите пресилни

КУГЛАЊЕ - ПОЕДИНЕЧЕН СВЕТСКИ КУП Донковски и Алексовска во сениорска и Младеновски и Вељаноска во јуниорска конкуренција ги загубија своите дуели на стартот Македонските претставници, актуелните...

Михајловски: Очекувам Словенија, Полска и Македонија да бидат пријатно изненадување

Кугларите ќе играат против повеќекратниот светски првак Србија, Чешка и Данска, а кугларките ќе ги одмерат силите со актуелниот шампион Германија, Австрија и со...

Нови бодови за фаворитите

КУГЛАЊЕ - ПРВЕНСТВО НА МАКЕДОНИЈА Најголемите фаворити за титулата, Макпетрол А и Вардар А, забележаа нови победи во шестото првенствено коло на Македонската кугларска лига,...

Макпетрол 12-ти, а Вардар 14-ти на купот НБЦ

КУГЛАЊЕ Меѓу 25 екипи од 14 држави, во полуфиналето се пласираа романски Клуж, хрватски Задар и германските екипи Брејтенгубах и Халбергмос Актуелниот првак на Македонија, Макпетрол,...

Макпетрол и Вардар со високи амбиции

КУГЛАЊЕ - КУП НА НБЦ Резултатот во Бачка Топола покажа дека можеме да се носиме и со многу поквалитетни екипи, вели кугларот на Вардар, Дарко...