Ознака: крај на пандемија

СЗО прогласи крај на пандемијата на коронавирусот

Светската здравствена организација (СЗО) прогласи крај на пандемијата на коронавирус, откако денеска соопшти дека заразата веќе не е глобална здравствена вонредна ситуација. Пред три години,...

Крајот на пандемијата под знак прашалник: Сезоната на респираторни болести носи...

Се наѕира ли крајот на пандемијата со коронавирусот? Регионалниот директор на СЗО за Европа, Ханс Клуге изјави дека доколку не се појави нова варијанта...

СЗО: На повидок е крајот на пандемијата

Светот никогаш не бил во подобра позиција да стави крај на пандемијата на ковид-19, изјави денеска генералниот директор на Светската здравствена организација (СЗО) Тедрос...

Кога ќе биде крајот на пандемијата – д-р Харис Бабачиќ со...

Пред неколку месеци изгледаше многу надежно дека пандемијата ќе заврши во 2022 година, меѓутоа сега е сè уште неизвесно дали тоа ќе се случи....

Директорот на „Модерна“ очекува крај на пандемијата за една година

Извршниот директор на компанијата „Модерна“, Стефан Бансел верува дека пандемијата на коронавирус ќе заврши за една година, бидејќи зголеменото производство на вакцини обезбедува глобални...