Ознака: „Кралот Лав“

Моќта на носталгијата во време на пандемија

Откако знае за себе Елмили Талбут е голема обожавателка на Дизниевите анимирани филмови. - Израснав во едно изразено дизниево домаќинство, заедно со мојата сестра. И...

Новата верзија на „Кралот Лав“ ги маѓепса и скопјанчињата

Новата верзија на Дизниевиот анимиран филм „Кралот Лав“, што имаат можност да ја видат и децата во Скопје, во режија на Џон Фавро, повторно...

„Кралот Лав“ и зошто Холивуд треба да престане со трендот на...

Веднаш по премиерата на „Кралот Лав“, оваа реалистична преработка на класичниот цртан филм на „Дизни“ од 1994 година се соочи со остри критики, иако...

„Дизни“ го претстави првиот трејлер за „Кралот лав“

Компанијата „Дизни“ го претстави првиот официјален трејлер за новата американска филмска драма „Кралот лав“, пренесе „Билборд“. Овој римејк на Дизниевиот легендарен анимиран филм од 1994...

Анимирани филмови за деца што ќе ги видиме годинава

„Фрозен“, „Кралот Лав“, „Аладин“ се имињата на некои од филмовите за најмладите што ќе добијат свое продолжение Како и секоја година, и годинава се подготвуваат...