Ознака: крадци

Повеќе од 1.000 артефакти во „Метрополитен“ се поврзани со шверцери и...

Најмалку 1.109 парчиња од колекцијата на музејот претходно биле во сопственост на поединци обвинети или осудени за злосторства, вклучувајќи и грабеж и трговија со...

Крадци на културни ризници

Од 35 скулптури поставени на Мостот на уметноста, на девет личности бронзените плочки им се дивјачки откорнати. Се прашувам како е можно бронзените плочки...

Во Струмичко се приведени крадци

Полициски службеници од Полициското одделение Ново Село утрово во 05.40 часот во Ново Село, Струмичко, ги лишиле од слобода С.Џ. (26) од Струмица и...

Капаците од шахтите на колекторскиот во систем во Кичево континуирана цел...

Колекторскиот систем што води за село Зајас, уште на самиот почеток наиде на големи проблеми создадени од неодговорни граѓани, кои го оштетуваат штотуку започнатиот...

Уапсени двајца крадци во Кисела Вода

На подрачјето на Кисела Вода, полициски службеници од Одделението за криминалистички работи Кисела Вода при СВР Скопје, денеска ги лишија од слобода М.К.(19) и...

Куќи и станови „решетени“ од крадци

Речиси нема ден македонската полиција да не уапси лице осомничено за кражба реализирана на имот. Крадците вообичаено крадат скапоцени предмети, кои за паричен надомест...

Фатени на дело двајца крадци во Прилеп

На 12.11.2021 во 15.00 часот на ул. „Прилепски бранители“ во Прилеп, полициски службеници од ОВР Прилеп лишиле од слобода двајца малолетници (машко и женско),...

Приведени крадци од Скопје, одземеното вратено на сопственикот

Денеска во Скопје, полициски службеници од Полициската станица Гази Баба ги лишиле од слобода С.А.(35) од Скопје, И.И.(29) од Скопје и М.Р.(29) од с.Никиштани,...

Приведени крадци во Кочани

Полицијата во Кочани денеска уапси две лица осомничени за кражби. Според информациите на МВР, приведени се М.К.(24) и Џ.К.(19). М.К. е приведен поради сомнение дека е...

Приведени крадци од Скопје, фатени како ограбуваат автомобил на Водно

Полициски службеници денеска на Средно Водно привеле три лица од Скопје кои биле затекнати како вршат кражба во автомобил. - Д.Д.(33), Ф.Д.(27) и Е.Н.(17), сите...