Ознака: контролор

Скопјанец пријавил во полиција дека бил нападнат од контролор на ЈСП

Вчера, во 15.40 часот, во СВР Скопје, А. А. (57) од Скопје пријавил дека околу 15.25 часот во автобус со бр. 35 на ЈСП,...

Нападнат контролор во ЈСП

Вчера И.И. (37) од Скопје пријавил дека околу 11:25 часот на автобуска постојка на улицата Димитрије Чуповски, додека извршувал работни задачи како конторолор во...

Контролор на „Дурмо турс“ доби условна казна за несреќата кај Ласкарци

Обвинет во издвоена постапка за несреќата кај Ласкарци кон средината на октомври призна вина пред судот и доби условна казна затвор од две години,...

Контролор на ЈСП со тупаница удрил момче во автобус

Т.Б. (28) од Скопје вчера пријавил дека контролор на ЈСП го удрил со тупаница додека се возел во автобус со број 15. Како што информира...

Kонтролор на ЈСП истепал патник

Вчера во 12 часот во Полициската станица Гази Баба 60-годишен скопјанец Ј.П. пријавил дека бил истепан од контролор на ЈСП. Од МВР информираат дека инцидентот...