Ознака: кожата

Како кожата да изгледа помладо за само една недела

Негата на кожата бара дополнително внимание во зима Одржувањето на младоста станува сè потешко како што возраста го зема својот данок. Во продолжение ќе претставиме...

Најголемите митови за нега на кожата

Ако мислите дека знаете сè за правилната нега и одржување на кожата, можеби сега е време да ги преиспитате своите ставови. Постојат многу митови...

Тероризмот ја менува кожата како змијата

Американскиот противтерористички одговор на нападите од 11 септември во 2001 година постигна значителни успеси, но и катастрофални неуспеси во гонењето на Ал каеда и...

Скандинавките се најдобри во зимската нега на кожата

Светот со години е опседнат со убавиот изглед на жените од Данска, Норвешка и од Шведска Скандинавките имаат сјајна кожа и покрај грубите временски услови...