Ознака: Коби Брајант

Истрагата покажа дека пилотот е виновен за несреќата во која загина...

Официјалната истрага за падот на хеликоптерот во која беа Коби Брајант, неговата ќерка и уште седум лица, е завршена и утврдено е дека виновникот...

Вдовицата на Коби Брајант ги тужи шерифот и полицијата на Лос...

Ванеса Брајант, сопругата на загинатата кошаркарска ѕвезда Коби Брајант ги тужи шерифот Алекс Виланева и полицијата на Лос Анџелес за објавување на фотографии од...

Да не се разделеа Коби и Шек, ќе освоеја десет титули

Рон Артес, поранешниот играч на Лос Анџелс Лејкерс, и уште неколку други тимови смета дека Коби Брајант и Шекил О'Нил ќе освоеле десет титули...

Вдовицата на Коби ја тужи компанијата со хеликоптерот за немарност и...

Сопругата на Коби Брајант, Ванеса Брајант, ја тужи компанијата што го поседувала хеликоптерот, во кој беа нејзиниот сопруг и ќерката Џијана, како и уште...

Коби Брајант уште еднаш нѐ обедини влегувајќи во Куќата на славните

Објавата беше со совршен тајминг, осветлувајќи го мрачниот карантин на саботното утро, носејќи стар пријател зад нашите заклучени врати и назад во нашите животи....

НБА-ѕвездите се збогуваа од Коби Брајант

Коби постигна многу во кошарката, семејството и во кариерата. Тој ми беше како мал брат. Со неговото заминување умре и дел од мене, емотивно...

Комеморација за Коби Брајант во Лос Анџелес

По речиси еден месец од трагичната смрт на легендата на Лос Анџелес Лејкерс, денеска се одржува комеморацијата во чест на кошаркарот Коби Брајант, а...

Олстар-викендот во чест на Коби Брајант

На дресовите на кошаркарите на двата тима ќе стојат бројките што ги носеа Џина и Коби (2 и 24), со по девет ѕвездички на...

Коби и неговата ќерка биле погребани на приватна церемонија

Легендарниот кошаркар Коби Брајант и неговата ќерка Џијана биле погребани на приватна церемонија во Калифорнија, објави „Њујорк Пост“. Поранешниот кошаркар на Лос Анџелес Лејкерс и...

Видеореконструкција за падот на хеликоптерот во кој загина Коби Брајант

Две недели по несреќата во која животот го загуби Коби Брајант заедно со неговата ќерка и уште седум лица, истражителите ги утврдуваат причините за...