Ознака: клуб

Напаѓачите на македонскиот клуб во Благоевград вработени во локално претпријатие, градоначалникот...

Двајцата мажи приведени од страна на бугарската полиција поради каменувањето на Македонскиот културен клуб „Никола Вапцаров“ во Благоевград во саботата вечерта, се вработени во...

Осуди и барање на сторителите, но и апел за европско однесување...

Ковачевски потсети дека извршивме измена на Законот за здруженија на граѓани, согласно кои ќе мора да се усогласат сите здруженија регистрирани во државата без...

Софија очекува во најкус рок да се расчисти инцидентот со бугарскиот...

Бугарското Министерство за надворешни работи категорично го осуди, како што се наведува „сериозното кривично дело во кое беше употребено огнено оружје“ врз Клубот на...

Протестна нота на бугарското МНР за синоќешниот инцидент со бугарскиот клуб...

Амбасадорката на Македонија во Софија, Агнеса Руси-Поповска, ќе биде повикана денеска во Министерството за надворешни работи, каде што ќе и биде врачен остар демарш...

Пукање во геј клуб во САД – пет загинати и осуманесет...

Пет луѓе загинаа, а 18 се ранети во пукање во ноќен клуб во САД, јавуваат американските медиуми. Пукањето се случило во геј клуб во Колорадо...

Пендаровски има обврски, наместо него Миле Бошњаковски ќе оди во Благоевград...

Претседателот Стево Пендаровски вчера добил покана да присуствува на отворањето на Македонскиот културен клуб – „Никола Вапцаров“ во Благоевград в недела, но поради претходно...

Маричиќ за македонскиот клуб во Благоевград: Не сме должни да присуствуваме...

Вицепремиерот за европски прашања, Бојан Маричиќ денеска кажа дека нема да присуствува на отворањето на клубот „Никола Вапцаров“ во Благоевград, ниту, пак, делегација на...

Треба да се провери кој стои зад македонскиот клуб во Благоевград,...

Министерот за надворешни работи Бујар Османи, за БТВ изјави дека треба да се види кој стои зад отворањето на македонскиот клуб во Благоевград, но...

Османи: Отворањето на бугарскиот клуб „Цар Борис Трети“ е провокација

Министерот за надворешни работи Бујар Османи смета дека отворањето на бугарскиот клуб „Цар Борис Трети“ во Охрид е провокација која оди на штета на...

Нема ништо спорно во името на последниот бугарски цар, тој е...

Претседателот на бугарскиот клуб „Цар Борис Трети“ во Охрид, Томе Блажески, смета дека нема ништо спорно во името, иако пред седиштето има револтирани граѓани...