Ознака: качанички пат

Груби: Владата додели 3 милиони евра за изградба на „Качанички пат“...

Владата наменски додели 3 милиони евра, од вкупна вредност од 6 милиони евра, на градот Скопје за изградба на булеварот „Хасан Приштина“ или како...

Пронајден починат маж на Качанички пат

Безживотно тело на возрасен маж било пронајдено во околината на Качанички пат, соопшти полицијата. Како што дообјаснуваат од МВР вчера во 06.40 часот во СВР...

Девојче повредено во тешка сообраќајна несреќа на Качанички пат

Во тешка сообраќаjна несреќа која попладнево се случила на Качанички пат повредено е девојче кое во инцидентот се здобило со скршеница на потколеницата. Во сообраќајката...