Ознака: Касами

Гаши, Меџити и Касами бараат заедно со уставните измени да се...

Претседателите на Алтернатива, Движењето Беса, и Демократското движење, Африм Гаши, Билал Касами и Изет Меџити денеска на заедничка прес-конференција пред Собранието побараа итно да...

Можна е соработка помеѓу Меџити, Касами и Гаши

Лидерите на Алтернатива и Беса, Африм Гаши и Биљал Касами денеска ќе се сретнат со Изет Меџити, кој неодамна најави дека ќе формира ново...

Годинава можни се уставни измени, но и предвремени избори, вели ледерот...

Уставните измени може да се направат оваа година, изјави лидерот на Беса и актуелен градоначалник на општина Тетово, Биљал Касами во синоќешното гостување во...

Главен град или главен центар на Албанците во Македонија: Критики и...

Денешната објава на тетовскиот градоначалник и лидер на БЕСА, Билал Касами, предизвика лавина реакции од јавноста на социјалните мрежи и од партиите. Откако медиумите објавија...

Касами: Останува отворена можноста за заеднички претседателски кандидат

Претседателот на движењето Беса, Билал Касами по средбата со премиерот и лидер на СДСМ, Зоран Заев изјави дека за нив како партија останува отворена...

Заев со неколку предлози до Касами за заеднички претседателски кандидат

Премиерот и лидер на СДСМ Зоран Заев денеска по средбата со претседателот на опозициското движење Беса изјави дека разговарале за неколку предлози за можен...

Заев се сретна со Касами, договорена уште една средба

Премиерот Зоран Заев денеска се сретна со претседателот на опозициската партија „Беса“, Билал Касами. Од владината прес- служба соопштија дека на средбата, во позитивна и...