Ознака: канцеларија

Тројца затвореници од „Идризово” упаднале во канцеларија на затворската полиција и...

Тројца затвореници влегле во канцеларијата во зградата на затвореното одделение во затворот „Идризово“, во која имало вработени лица, при што едниот од осудениците оштетил...

Патриотизмот на „дрим тимот“ од една владина канцеларија

Кога вистински и квалитетни луѓе ќе се најдат на клучните места во државата, тогаш можеби работите ќе тргнат во вистинска насока. Тоа значи дека...

По кавга, запалена канцеларијата на директорот на студентскиот дом „Пелагонија“

Две лица ја запалиле канцеларијата на директорот на студентскиот дом „Пелагонија“ во населбата Кисела Вода, потврдија за МИА од Министерството за внатрешни работи. Како што...

МААЕ сака да воспостави постојана канцеларија во нуклеарната централа Запорожје –...

Директор на Меѓународната агенција за атомска енергија (МААЕ) Рафаел Гроси изјави дека МААЕ ќе се обиде да формира постојана канцеларија во нуклеарната централа Запорожје,...

Европејците не се за работа во канцеларија

Истражување на европска агенција за јавно мислење „Фјучр лаборатори“ Само 14 отсто од Европејците сакаат да се вратат во канцеларија по пандемијата и да работат...

Заталкан куршум оштетил канцеларија на Агенцијата за вработување во Струга

Вработена во Агенцијата за вработување, вчера, во Полициската станица Струга пријавила дека во периодот од 16.30 часот на 10 август до 8.30 часот на...

Заев отвори канцеларија за директни средби со граѓаните во Струмица

Претседателот на Владата, Зоран Заев, денеска во Струмица ја отвори Канцеларијата за непосреден контакт со граѓаните. Од Владата велат дека оваа канцеларија претставува уште една...

Демонстрантите ja запалија државната зграда во Ирак

Демонстрантите ја запалиле локалната канцеларија на парламентот во Басра, а безбедносните сили пукале во воздух за да ги растераaт, пренесува „Ројтерс“. Демонстрантите побарале ирачкиот парламент...

Домување – Растенија за вашата канцеларија што се лесни за одржување

Вашата канцеларија можете да ја претворите во пријатна оаза што ќе ве поттикне повеќе да работите, а најдобриот начин да го направите тоа е...

Државната нафтена компанија на Венецуела отвора канцеларија во Москва

Министерот за енергетика на Венецуела, Мануел Куеведо, изјави дека државната нафтена компанија „ПДВСА“ овој мецес ќе отвори канцеларија во главниот град на Русија, Москва,...