Ознака: канцеларија

Полиција влезе во канцеларијата на Пари Сен Жермен

Париската полиција спроведе претрес во канцеларијата на Пари Сен Жермен, поради сомневање за расна дискриминација при изборот на играчи, објавија дел од француските медиуми. Претходно,...

Канцеларијата на УЈП во Аеродром до крајот на годинава ќе работи...

Канцеларијата на УЈП во Општина Аеродром, почнувајќи од денеска, до крајот на годинава ќе работи до 18 часот, информират од општина Аеродром. Со новото работно...

Канцеларија за дијаспора отворена во Македонска Каменица

Македонија ја доби втората канцеларија за дијаспора. После Штип, денес и Македонска Каменица доби простор кој ќе им стои на располагање на сите иселеници...

Работници на „Џенерал моторс“ ја демолираа канцеларијата на директорот

Работници на Џенерал моторс во Јужна Кореја насилно влегоа во канцелариите на компанијата по информацијата дека нема да добијат еднократна награда за својата работа. Тие...