Ознака: камени мост

Тело на маж извлечено од Вардар кај Камениот мост

Тело на машко лице било забележано од водите на реката Вардар во Скопје, синоќа околу 20 часот. Според изјавите на очевидците, телото на мажот...

Али Ахмети: На вистинските наследници на Гоце Делчев не им пречи...

Денес, претседателот на Демократската унија за интеграција, Али Ахмети, заедно со првиот албански кандидат за премиер, Насер Зибери, во рамките на кампањата за предвремените...

Човек ограбен на Камени мост

Гостиварецот И.Ч.(41) вчера во Полициската станица Центар пријавил дека на Камениот мост, од непознато лице извршена му била тешка кражба на дрзок начин и...