Ознака: исчезната

Сите се осомничени во случајот со исчезнувањето на двегодишната Данка кај...

Истрагата за исчезнувањето на двегодишната Данка Илиќ е динамична, обемна и во неа се проверуваат сите можни факти и лица, изјави полицискиот мајор Бојана...

Осми ден од потрагата по двегодишната Данка, истрагата проширена во неколку...

Продолжува потрагата по двегодишната Данка Илиќ, која исчезна пред осум дена во Бањско поле кај Бор. По анализирање на се што е досега направено...

Дваесетгодишна девојка од Голо Брдо пријавена за исчезната

Студентката на Економскиот факултет во Скопје, Енкеледа Чела, државјанка на Албанија, која е пријавена за исчезната, е Македонка од селото Требиште, област Голо Брдо,...

Пронајдена жената од Македонски број која се оддалечила од домот на...

Полицијата денеска со хеликоптер во реонот на село Требовлје ја пронајде жителката на село Косово, Македонски Брод, за која нејзиниот брат пријави дека се...

Американски медиуми: Исчезна папка со доверливи информации за руско мешање во...

Според нови извештаи, папка со доверливи информации поврзани со руското мешање во изборите во 2016 година, исчезнала кога поранешниот претседател Трамп ја напуштил функцијата,...

Притвор од 48 часа за тројцата осомничени за грабнувањето и убиството...

Обвинителството и полицијата за денеска, во 9.30 часот закажаа прес-конференција Тројца осомничени ноќеска завршија во Истражниот затвор во Шутка под сомнение дека се вмешани во...

Пратенички прашања за исчезнатата Вања: Спасовски тврди дека интензивно се работи...

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски нагласи дека интензивно се работи на расчистување на случајот на 14-годишното девојче В.Ѓ. од Скопје. Петти ден ја...

Српските медиуми веќе втор ден информираат за исчезната Вања Ѓорчевска

Српските медиуми веќе втор ден ја информираат јавноста за исчезнатата Вања Ѓорчевска (14) од Скопје, наведувајќи ги потребните детали и фотографија за изчезнатото девојче,...

Деноноќно се трага по Вања Ѓорчевска, последниот телефонски сигнал лоциран на...

Трет ден трае потрагата по 14-годишната Вања Ѓорчевска од Скопје, која исчезна на пат кон училиште во скопската населба Дебар Маало. Од Министерството за внатрешни...

Спасовски тврди дека МВР интензивно работи на пронаоѓање на исчезнатата Вања,...

Министерството за внатрешни работи активно се вклучи во потрагата веднаш по добивањето на пријавата за изчезнувањето на девојчето од Скопје и на нејзино пронаоѓање...